5 צבעים מומלצים לתפריט מסעדה

 

מסעדה חדשה היא חגיגה. חגיגה של טעמים, צבעים וצורות. חגיגה מלאה ברגעים אנושיים מחושבים לתפארת. וכמו כל מסיבה עצומה, ההתייחסות לפרטים הכי קטנים של החגיגה היא הדרך להפוך למקום הכי חם בעיר. אתם משקיעים שעות של מחשבה ותכנון בהפיכת המסעדה שלכם למקום הכי חם בעיר, ולכן אנחנו ממש לא מופתעים לשמוע על מסעדנים שמוכנים לצאת מגדרם כדי להפתיע בתפריטים נועזים ומיוחדים. יחד עם זאת כאשר אתם רוצים ליצור תפריט ייחודי למסעדה שלכם, העיצוב הכללי אלמנט מפתח לצד התכנון המדויק של חלוקת המנות. בתוך התמונה הגדולה של תפריט במסעדה פסק הצבעים הם אולי המקור החזק ביותר לתשומת הלב בהקשר של הסועדים שלכם. אם אתם רוצים לפתח את השיטה ולהצליח להביא בכל פעם מחדש צבעים מיוחדים וייחודיים, שווה להבין מה עומד מאחורי כל אחד מהצבעים המומלצים בהליך מיתוג עסקי או בתהליך עיצוב אריזה ועיצוב תפריט למסעדות.

עיצוב שהוא כולו מהות – איך להפוך תפריט למגרה יותר

המשימה העיקרית שלכם במהלך העבודה על עיצוב תפריט חדש, ביחד עם משרד מיתוג שמלווה אתכם בדרך, היא מיפוי. אי אפשר למפות את הצרכים שלכם ואת כל הלקוחות במסעדה שלכם מבלי להבין מה הם חמשת הצבעים המומלצים ביותר בעולם המסעדנות:

אדום אש 

הצבע אדום הוא צבע חזק ובולט בכל מימד של החיים שלנו נקודה זה הוא גם הצבע שהכי קל לעין האנושית לקלוט ואנחנו מגיבים עליו בצורה אינסטינקטיבית ביותר. כאשר אתם מחפשים להבליט בנות מסוימות בתפריט שלכם או ליצור תפריטים ייחודיים יותר למנות בשר יוקרתיות, מומלץ לשלב גוונים של אדום בוהק כחלק מהעיצוב הכללי בתפריט.

אדום בורדו 

תפריט יינות מבוסס במידה בלתי מבוטלת על צבע שדומה במהותו ליין. לא רק כי כיף לראות את הצבע את זה בעין (הוא נחשב לצבע חם ומנחם), אלא גם כי הוא מעודד את הלקוחות לפנות לתפריט היינות ולהביע עניין ביינות היקרים יותר בתפריט. 

כחול רך 

כמו צבעי פסטל אחרים, גם צבע כחול פסטל רך הוא צבע שמתכתב טוב מאוד עם העין האנושית, כי הוא לא מגרה יותר מידי את הקולטנים. צבע כחול הוא צבע שהולך יפה מאוד עם תפריטים חלביים ותפריטי קינוחים קלים. כך שאתם ממש רוצים לעשות בו שימוש בתפריט צהרים למסעדות חוף.

זהב 

ומסעדות יוקרה חשוב להשקיע גם ביצירה של תפריט עם נראות יוקרתית. כל מה שאתם מגישים לשולחן חייב לתת ללקוחות תחושה שאתם ממש משקיעים בהם. כך שההחלטה לשלב גוונים של זהב מתכתבת בהחלט עם היוקרתיות של המסעדה.

סגול

תפריטים מתוחכמים, כמו תפריטי אוכל מיניאטורי הם תפריטים שפונים לקהל מתוחכם. ההחלטה לשלב פלטת צבעים סגולה בתפריטים כאלה קולעת בדיוק לטעמם של הכוחות מתוחכמים ויכולה להציג את התפריט באור החיובי והמיוחד ביותר.

ההתאמה של צבעים לתפריט היא מלאכת מחשבת

לשילובי צבעים יש כוח להשפיע על התחושה הכללית של הלקוחות שלכם למן הרגע שהם נכנסים לך ללה מסעדה. כמו תהליך האפיון כולו של העסק שלכם גם כאשר אתם מגיעים לדיון סביב עיצוב התפריט, אל תחששו לקחת החלטות לבד אחר אז רק במידה ואתם בטוחים שאתם יכולים לקבל מהן את התוצר המיטבי. אם באיזה שהיא סיטואציה אתם לא מצליחים להגיע להחלטה הנכונה לכם, שווה לפנות לעזרתו של מומחה מיתוג עסקי או לצוות מקצועי של משרד מיתוג בנושא. שם תוכלו לקבל את כל הטיפים הכי חשובים בנוגע לתהליך עיצוב תפריט למסעדה.