עיצוב לוגו בשנות ה-50 וה-60

מעט אחרי הקמתה של המדינה, היו לא מעט מעצבים גרפיים שלמדו בבצלאל ותרמו את תרומתם לפונט העברי כפי שאנחנו מכירים אותו עד היום. אז הם היו במכונת הכתיבה, היום הם במחשב.

הפונטים החדשים היו: דוד, הדסה, הצבי וקורן. מי שפיתח את פונט הנרקיס על הבסיס שלו הומצא הפונט אריאל הוא המעצב הגרפי הידוע צבי נרקיס (קיסנר) שהיה אחראי גם על עיצוב כרזות, מטבעות ושטרות כסף, בולים, ספרי הדרכה של צה"ל ועוד ועוד.

מסתבר שהמצאה של אותיות עבור טיפוגרף כמו נרקיס, היא כמו מחקר עבור רופא ואין ספק כי הוא שינה את כל מה שנקרא עיצוב לוגו בזכות הפונטים של האותיות החדשות שהמציא.

עיצוב לוגו באריזות

עיצוב לוגו באריזות של מוצרי ניקוי למשל בשנים הראשונות של המדינה, חושף את מעמדה הנחות של האישה (חסרת מעמד בעצם) ומייחס לה את כל עבודות הבית.

כל מוצרי הניקוי ככלל, פונים לנשים ועל חלק מהאריזות צילומי נשים יפות. אתם מוזמנים להעשות חיפוש דרך פרסום בגוגל, להיכנס לאתר הנוסטלגיה הישראלית ולהבין איך כל הנשים ללא יוצא מהכלל, היו אחראיות על הכביסה, הניקוי ועל הבית כולו. והגברים מה? ייבשו ביצות?…

מי אמר שמפו לכביסה ולא קיבל פרסומת של אישה בשמלה תכלת וסינר פסים אדום לבן, עיצוב הלוגו של קלין אגב הוא בדיוק כפי שהוא מעוצב גם היום.

מוצר אבקה מלבין בשם קסם של חברת שמן, מזמין את הנשים לכבש את הלבנים שלהן במוצר, כאשר על אחת האריזות אישה עם מטפחת על הראש, ממש סוג של עוזרת בית ועל אריזה אחרת אישה מלאת חדווה מול סדין צח כשלג, כי זה מה שגרם אושר לנשים בשנות ה-50, לבנים צחורים. נו באמת!

ויש גם אבקות כביסה שקיבלו הכי פשוט שם של נשים, שמראש כולם ידעו שרק נשים מכבסות. אבקה אחת בשם זיוה ואחת בשם זהבה, ועוד אריזה של אישה שממש מסמיקה מול סבון כלים, כי הרי זה פסגת שאיפותיה של כל אישה עלי אדמות לעשות כלים עם משחה מיוחדת במינה.

עיצוב לוגו פשוט ולא מתוחכם

אם מסתכלים על הלוגואים של חברות היצרניות בשנות ה-50 וה-60 יש שני דברים בולטים ומאפיינים. ראשית שמו של המוצר הוא הלוגו שלו, דבר שני הפשטות חוגגת, הן בפונטים, הם בעיצוב הגרפי והן בפנייה ללקוחות. אין התחכמויות. יש הצעה לרכוש ולנסות. הראש של האנשים בשנות החמישים והשישים היה עסוק בהישרדות, בקיום ולא ממש בא להם שמישהו ימכור להם אבקת כלים שעושה קסמים כמו המנורה של אלאדין ממש לא!

לוגו נראה נהדר כאשר משקיעים בו, במידה שחושבים על שילוב הלוגו באתר יש לפנות אל חברת בניית אתרים לקבל את האתר המותאם ביותר, גם ללוגו וגם כמובן לצורכי העסק.

במקרים בהם תחפש לבצע מיתוג כולל לחברה תצטרך ככל הנראה חברת מיתוג שתדע לספק לך את העבודה.

חברת מיתוג מומלצת: ג'נסיס פרסום ומיתוג

חברה שמתמחה באסטרטגיה שיווקית: MTG- אסטרטגיה שיווקית