כמה עולה מיתוג עסקי?

הליך מיתוג עסקי אינו דבר של מה וכך. הוא דורש עבודה סיזיפית הכוללת תכנון ואפיון מקדים, כמה מחקרים שיש לבצע ועוד מגוון פעולות חשובות עוד לפני שמגיעים בכלל לעיצוב הגרפי. אז כמה עשוי לעלות מיתוג עסקי בכלל? וכמה עשויים לעלות חלקים שונים מעבודת המיתוג שלכם? אנו במיי בראנד נעשה מאמץ לענות לכם על כל השאלות במאמר זה. שנתחיל?

ראשית – כמה אמור לעלות לנו מיתוג עסקי באופן כללי?

הליך מיתוג לעסק הוא לא דבר זול. העלויות תלויות לגמרי בהיקף העבודה שאתם צריכים, סוגי השירותים ובפרמטרים רבים אחרים. למעשה, מיתוג עסקי מתחיל מכמה אלפי שקלים ויכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים תלוי בגודל החברה והצרכים העסקיים והפרסומיים שלה. כל עסק זקוק למיתוג, בין אם מדובר על עסק קטן ובין אם מדובר על תאגיד עתיר עובדים ומשאבים. גם עסקים שזה עתה הוקמו ואולי במיוחד בתחילת הדרך – זקוקים לשירותי מיתוג לעסקים

אז מה כולל הליך מיתוג עסקי וכמה זה עולה לנו?

חשוב לנו לציין כי מיתוג עסקי הוא הרבה מעבר לעיצוב גרפי והוא דורש ביצוע של אפיון מעמיק של העסק, מוצרים ושירותיו, החזון, הערכים, המסרים השיווקיים, ביצוע מחקר מתחרים, מחקר שוק, אפיון לקהל היעד ועוד. בחלק זה נתייחס בעיקר למחירי העיצוב הגרפי.

  • לוגו לעסק – הפנים של העסק באינטרנט ובכל מקום למעשה הוא הלוגו שלו. הלוגו צריך להיות ייחודי, צריך, להתאים למסרים של החברה, לחזון שלה, לתחום שלה וכמובן לשקף את האני מאמין שלכם, הערכים שלכם, המסרים שלכם וכמובן לייצר זהות שאנשים יצפו בלוגו ויזכרו אתכם. עיצוב לוגו מקצועי סטנדרטי ינוע בין 1000 ל-2000 ₪ בדרך כלל, אם כי תמיד תוכלו למצוא חלופות זולות או יקרות יותר.
  •  ברושורים ועיצובי דפוס נוספים – מוצרי דפוס שונים כמו פליירים, כרטיסי ביקור, ברושורים למיניהם, חוברות, מעטפות משרדיות ואינספור דברים אחרים חייב להיות ממותגת, לכלול את הלוגו והפרטים שלכם ולהתאים לרוח החברה. כאן בדרך כלל תצטרכו להוציא כמה אלפי שקלים, בין 2500 ל-5000 ₪ ליתר דיוק, עבור כל האלמנטים הגרפיים שתצטרכו לעסק. 
  • עיצובים לדיגיטל – מלבד הלוגו יש עיצובים נוספים הנדרשים לרוב לאתר האינטרנט של החברה, לעיצובים דיגיטליים שונים הנדרשים לכם ועוד. כאן המחירים עשויים להשתנות בהתאם לסוג העבודה שצריך לבצע בפועל.