אתר אינטרנט מעוצב- למה זה משתלם?

אסתטיקה ועיצוב זה דבר שאנחנו לוקחים אתנו לכל מקום. כאשר אנחנו מוזמנים לראיון עבודה, אנחנו נלבש את הבגדים שלטעמנו אנו נראים בהם טוב בשביל הריאיון לעבודה המסוימת הזאת. כאשר אנחנו נצא לדייט, אנחנו נבחר את מה שמתאים לנו ללבוש לדייט. בבית שלנו אנו ניצור סביבת חיים שאנחנו אוהבים, אנחנו נעצב את סביבת החיים שלנו כך שיהיה לנו נוח ונעים לחיות בה. אנחנו נקנה רהיטים מסוימים ותאורה מסוימת, ונסדר את הבית בדיוק בצורה שמשרה עלינו אווירה חיובית ונעימה.

רוצה לומר- החושים של האדם גורמים לו להתרשם גם מיופי. לא רק של אנשים, ולא רק של בתים ולא רק של נוף אלא גם מאתרי אינטרנט. גולש שנכנס לאתרי ומגלה שהוא אתר מיושן, שלא הושקע מספיק בעיצוב שלו (ואגב חוסר עיצוב באתר גם משפיע על הגלישה בו), הוא יינטוש אותו מהר ועד שאיזה גולש לא ישאיר תגובה שהאתר מעוצב בצורה איומה, הוא לא יבין למה כולם נוטשים את האתר שלו.

זאת הסיבה שכאשר אתם רוצים אתר אינטרנט מעוצב, אתם תפנו אל המנוסים ביותר שבמפתחים ובמעצבים הגרפיים ולא בזוטרים. 

 

מה צריך בשביל אתר אינטרנט מעוצב?

אתר אינטרנט מעוצב, מכיל גם את החלק הטכני של האתר כלומר, ממשק המשתמש, חווית המשתמש, הניווט והגלישה באתר. החלוקה של התוכן, המעבר מדף לדף. כפתורים בולטים, טופס השארת פרטים במקום בולט. מבחינה של הטכנולוגיה הגולש לא צריך להיתקל בטעויות של גלישה, או בתקיעות. הוא צריך למצוא כל דבר מהר, לדעת איזה תוכן נמצא איפה. איך מנווטים בתוך המידע והאם ארכיטקטורת המידע של האתר הגיונית ומתאימה לצורת המחשבה וההתנהגות של הגולשים. לזה קוראים חווית משתמש. בשיתוף פעולה של מעצב גרפי ומפתח אתרים, אמור להיווצר אתר שתענוג לגלוש בו, שהגולש לא שם לב איך הזמן עובר. שמעניין אותו להיות באתר הזה. שהוא מוצא את הכול מהר, ולא מחפש הרבה זמן. שיש באתר הזה משהו הגיוני שמביא אותו מדף לדף בקלות רבה. בלי מאמץ ובמהירות.

העיצוב משפיע על התפקוד, התפקוד יוצר את העיצוב. המפתח אומר למעצב מה הוא רוצה שיקרה, ואיפה הוא ממקם את הטכנולוגיה והפונקציות, והמעצב הגרפי צריך לתת להם צורה, סמל וצבע. כל זה הוא מעבר להכנסת התוכן וליצירת הקטגוריות של האתר. 

 

אתר בתבנית בשקל

יש יותר מדי חברות בניית אתרים בלתי מקצועיות שיכולות להציע אתר בתבנית בשקל. אין שום בעיה עם שימוש בתבניות, רק שבטוח שאתר שמותאם במיוחד לצרכים של העסק, יכול לתרום לו יותר, לגרום לגולשים להבין מי הוא ומה הוא וגם לשווק את עצמו בצורה יותר ברורה.

התאמת תבנית דורשת לימוד העסק והצרכים שלו. לא לכל עסק מתאים אתר של תבנית מוכנה, ואולי הדרישות שלו והמטרות שלו באתר דורשות אתר מותאם אישית.

פה בנקודה הזו חוברים מפתח האתרים ואיש עיצוב האתר, וחושבים ביחד איך לייצר אתר שפועל טכנולוגית בצורה מעולה וגם נראה מעולה 

אתר אינטרנט מעוצב

מקפיד לבחור את העיצוב שמתאים לתחום של העסק, לשפה הגרפית שלו, לצבעים ועוד. הוא יבין מה המטרה של האתר, והעיצוב צריך להתאים את עצמו למטרה הזו ולדבר אתה באותה שפה של גרפיקה, תמונות, צבעים ופונטים. לגרפיקה יש משמעות והיא עושה רושם על הגולש. רק מעיצוב האתר יכול הלקוח להתרשם ולהבין לאן הוא הגיע והאם מדובר בחברה מקצועית או לא. בהחלט שווה יותר אתר אינטרנט מעוצב מאשר אתר כמו של כולם. 

ראו עוד: עיצוב לוגו לעסק, מיתוג עסקי.