איך לבצע קידום אתרים אפקטיבי

אם יש לכם אתר וברצונכם להזרים אליו תנועת גולשים גבוהה יותר, כאלה שגם יש סיכוי טוב שישובו לבקר באתר בעתיד ואף יהפכו ללקוחות שלכם, עליכם לקדם את האתר שלכם במנועי החיפוש. למעשה, כבר לא מדובר בהחלטה שאפשר להתלבט לגביה: ברוב התחומים קיים היום היצע אדיר של אתרים, ואלא אם אתם עומדים בראש חברה ששולטת בשוק ביד רמה ואין לכם מתחרים – אתם פשוט לא יכולים להישאר מאחור.

קידום אתרים אורגני הוא שם כולל למגוון רחב של פעולות שיש לבצע על מנת לשפר את דירוגו של אתר במנועי החיפוש. כך גדל הסיכוי שהאתר יוצג לגולשים המחפשים ביטויים רלוונטיים, ומכאן קצרה הדרך לעלייה בתנועת הגולשים ושיעור המרתם ללקוחות. על מנת לבצע קידום אתרים אפקטיבי עליכם לקחת בחשבון מגוון רחב של אלמנטים, אולם להלן נתמקד בעיקריים שבהם:

השקיעו בתוכן

התוכן הוא מה שהגולש מחפש, ואם התוכן שלכם דל, משעמם או ארוך מדי, אף אחד לא יטרח לקרוא אותו והגולשים יצאו מן האתר כלעומת שבאו. חפשו את הדרך ליצור תוכן איכותי, רלוונטי, קצר וקולע, שיהיה בעל ערך אמיתי עבור הגולשים.

חקרו את מילות המפתח

אילו יכולנו לדעת מה הגולשים חושבים ולתת להם בדיוק את מה שהם ביקשו, הכל היה הרבה יותר פשוט. אבל רגע, זה בהחלט אפשרי: מחקר מילות מפתח יכול לגלות לכם מהן מילות החיפוש הפופולריות בתחום בו אתם עוסקים ולספק מידע גם על התחרות עליהן. לאחר מכן קחו את רשימת מילות החיפוש והתאימו את האתר שלכם לפיה: בצעו אופטימיזציה של קוד האתר, כתבו תוכן איכותי ומתאים כשאתם מטמיעים את מילות המפתח בכותרות ובגוף הטקסט וכן הלאה.

קישורים חיצוניים

גם הכמות וגם האיכות של קישורים שנכנסים אל אתר מסוים או יוצאים ממנו אל אתרים אחרים משפיעות על הדירוג שלו בגוגל. ככל שיש יותר קישורים באיכות גבוהה, כך הדירוג משתפר. לכן עשו שימוש נבון באתרי מאמרים, פורומים ובלוגים שיפנו אל האתר שלכם, והפנו גם אתם אל אתרים אחרים. השתדלו להתמקד באתרים הסמכותיים והאמינים ולא באתרים קטנים שהשפעתם זניחה.

קישורים פנימיים

גם לקישורים פנימיים, כלומר בין עמודים שונים באותו אתר, יש חשיבות מבחינת קידום בגוגל: ככל שגולשים ירבו לעבור בין קישור לקישור, הם בעצם יבלו יותר זמן באתר. את העובדה הזו גוגל יפרש כהוכחה לעניין שיוצר האתר בקרב הגולשים ולחוויית המשתמש החיובית שהוא יוצר. לכן הקפידו לשלב בתוכן של עמוד מסוים מספר קישורים לעמודים אחרים, צרו תפריטי קישורים וכן הלאה.

במידה ותרצה לבצע קידום אורגני לאתר שלך, אנו ממליצים לך לפנות לחברת דניב קידום, שמתמחים במיוחד בכל הקשור ל- קידום אורגני בגוגל